Nowy numer 44/2020 Archiwum

To dla nich ławy sejmowe

Znani są już posłowie z naszego regionu. Niektórzy zostali nimi pierwszy raz.

Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej pojawiły się wyniki wyborów do Sejmu z podziałem mandatów dla części z okręgów wyborczych. Niektórzy z wybranych posłów w sejmowej ławie zasiądą po raz pierwszy.

W okręgu nr 11, obejmującym m.in. powiaty łowicki, kutnowski, łęczycki i zgierski, mandaty poselskie zdobyli: z listy PiS  - Witold Waszczykowski, Grzegorz Schreiber, Beata Mateusiak-Pielucha, Tadeusz Woźniak, Marek Matuszewski, Piotr Polak, Łukasz Rzepecki; z listy PO - Cezary Tomczyk, Agnieszka Hanajczyk i Artur Dunin; z listy PSL - Paweł Bejda oraz z listy "Kukiz '15" - Tomasz Rzymkowski.

W tej grupie są mieszkańcy diecezji łowickiej. T. Woźniak pochodzi z Mieczysławowa w pobliżu Kutna. Był posłem poprzednich trzech kadencji. W ostatniej objął funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej. Współtworzył partię Solidarna Polska. P. Bejda jest łowiczaninem. Posłem został po raz pierwszy. Był wicewojewodą łódzkim. Obecnie jest członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego.

W okręgu nr 10, obejmującym m.in. powiaty skierniewicki, rawski i tomaszowski, mandaty poselskie zdobyli: z listy PiS - Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski, Krzysztof Maciejewski i Dariusz Kubiak; z listy PO - Dorota Rutkowska i Elżbieta Radziszewska; z listy "Kukiz '15" - Rafał Wójcikowski.

G. Wojciechowski, rawianin z urodzenia, mieszka w pobliskim Regnowie. Był senatorem poprzednich dwóch kadencji. Jest bratem znanego europosła Janusza Wojciechowskiego. D. Rutkowska to skierniewiczanka. Była posłanką VI i VII kadencji.

W okręgu wyborczym nr 16, obejmującym część woj. mazowieckiego, m.in. powiaty sochaczewski i żyrardowski, ponownie do Sejmu dostał się z listy PiS sochaczewianin Maciej Małecki. Mandat poselski z tej samej listy uzyskał również burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Nie wiadomo, czy go przyjmie. Rządzi Mszczonowem nieprzerwanie od 1988 r., jeszcze jako naczelnik miasta.

Mandaty poselskie z listy PiS w tym okręgu otrzymali również: Wojciech Jasiński, Marek Opioła, Maciej Wąsik i  Robert Kołakowski. Z listy PO - Marcin Kierwiński, Elżbieta Gapińska, z listy PSL - Piotr Zgorzelski oraz listy "Kukiz '15" - Marek Jakubiak.

O nowych senatorach w naszym regionie czytaj TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama