Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dym w kościele

Kilka jednostek OSP brało udział w akcji gaszenia pożaru kościoła w Starej Rawie.

Dym pojawił się wewnątrz drewnianej świątyni. Zauważono go tuż po wieczornej Mszy św. W akcji gaśniczej brało udział 7 jednostek gaśniczych z powiatu skierniewickiego.

Ewakuowano wiernych i udzielono pomocy poszkodowanym. Po godzinie pożar udało się ugasić. Zaniepokojonych diecezjan uspokajamy. Na całe szczęście, były to tylko ćwiczenia doszkalające dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Ich założeniem była symulacja gaszenia pożaru drewnianego kościoła.

- Co roku nasza komenda organizuje ćwiczenia powiatowe dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - mówi młodszy brygadier Mariusz Wielgosz, oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Skierniewicach. - Za każdym razem jest inny temat ćwiczeń. W tym jest to pożar kościoła. Zgodnie z założeniami scenariusza otrzymujemy zgłoszenie, że pali się w kościele. Dopiero zakończyła się Eucharystia. W obiekcie są ludzie. Podejmujemy, więc działania. W czasie ćwiczeń uczestniczyło 7 jednostek OSP w sumie ponad 50 osób. Ćwiczyliśmy nie tylko gaszenie pożaru, ale także sprawności z zakresu ratownictwa medycznego. Dla druhów dużym wyzwaniem była dość duża grupa osób poszkodowanych - wyjaśnia oficer prasowy.

Ćwiczenia przeprowadzone w Starej Rawie miały także na celu koordynację różnych służb, w tym przypadku Straży i Policji.

Więcej o akcji w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama