Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Patronka w nazwie

Radio Victoria świętowało swój jubileusz. Diecezjalna rozgłośnia ma już 20 lat.

Nawiązując do imienia patronki diecezji łowickiej, bp Alojzy Orszulik 17 sierpnia 1993 r. powołał do życia diecezjalne Katolickie Radio Victoria. Rozgłośnia oficjalnie rozpoczęła nadawanie 25 marca 1995 roku. 9 lat później zmieniła nazwę na Radio Victoria "Między Łodzią a Warszawą". Odpowiada to zasięgowi stacji, której sygnał bez przeszkód dociera do miejscowości pomiędzy tymi dwoma wielkimi miastami.

Jubileusz 20-lecia rozgłośni obchodzono podczas Mszy św. W samo południe 8 marca 2015 r. w bazylice katedralnej w Łowiczu sprawowana była Eucharystia w intencji słuchaczy i pracowników Radia Victoria. Mszy św. przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Wśród celebransów był bp senior A. Orszulik, pierwszy biskup łowicki.

Mszę św. koncelebrowali ks. Piotr Krzyszkowski, dyrektor Radia Victoria, ks. Łukasz Warzyński, dyrektor Agencji Reklamowej Victoria, a także o. Leszek Gęsiak, dyrektor Polskiej Sekcji Radia Watykańskiego, o. Zdzisław Klafka, rektor Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu, księża - dyrektorzy rozgłośni katolickich z całej Polski, w tym ks. Tomasz Olszewski, dyrektor Radia Nadzieja w Łomży i przewodniczący Forum Niezależnych Stacji Katolickich, oraz zaproszeni księża diecezjalni.

- Chcemy dziękować za wszystkich, którzy wpisali się w historię Radia Victoria. Zarówno tych, którzy to radio tworzyli, ale i tych, którzy tego radia słuchają. To jest radio, które zwiastuje zwycięstwo oparte na Chrystusie. Ma nam pomagać w budowaniu wolności społecznej, narodowej i w lokalnej społeczności, naszych parafiach i rodzinach - mówił w homilii bp Dziuba.

W czasie Mszy św. śpiewał Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej pod kierunkiem Ewy Szałapskiej. Chórzyści po Eucharystii dali jeszcze krótki koncert. Dalsza część uroczystości odbyła się w restauracji "Polonia". Goście zaproszeni na jubileusz przekazali dyrektorowi radia upominki. W imieniu obecnych na obchodach samorządowców życzenia złożył wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy