Nowy numer 49/2020 Archiwum

Upodobnij się do świętego

Weź udział w uroczystościach patronalnych w stroju ulubionego patrona i wygraj: rower, tablet, książki i inne atrakcyjne nagrody.

Od 1 listopada rozpoczynamy prezentację świętych i błogosławionych, z którymi w niebie znajduje się nasza święta. Informacje te mogą pomóc w przygotowaniu się do uroczystości ku czci św. Wiktorii.

W tym roku zachęcamy Państwa do tego abyście na uroczystość przyjechali w stroju swojego patrona lub ulubionego świętego, błogosławionego. Kto wie może wskakując na chwilę w skórę św. Franciszka, św. Jana od Krzyża, św. Wiktorię albo św. Katarzynę uda się Państwu wygrać cenne nagrody.   

Osoby, które w strojach świętych bądź błogosławionych będą uczestniczyć w procesji z relikwiami patronki i Eucharystii, a później wezmą udział w spotkaniu w bursie sióstr bernardynek (tam rozstrzygnięcie konkursu,  rozdanie nagród, a także słodki poczęstunek) będą mogły wystartować w konkursie "Święta Wiktoria i Jej Przyjaciele – poznaj swojego Patrona”. Warunkiem zakwalifikowania się  jest nie tylko wykonanie czy zdobycie stroju, ale także udział w uroczystościach i wykazanie się minimalną wiedzą na temat prezentowanej osoby. Jeśli strój jest zbyt trudny do własnoręcznego wykonania, zdobycia można przygotować duży atrybut, z którym dany święty, czy święta są przedstawiani na różnych obrazach. Trzeba też pomyśleć o jakiejś wstędze, fladze, na których zostanie napisane imię świętego. Spośród osób, które spełnią powyższe warunki wylosujemy szczęśliwych zwycięzców. Przyznana zostanie także specjalna nagroda publiczności. W bursie u sióstr bernardynek będzie można nabyć sznurkowe różańce na rękę.  

Zarezerwujcie sobie czas i dołączcie do wspólnej modlitwy, zabawy  i poznawania świętych.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama