Nowy numer 38/2018 Archiwum

O której na cmentarz?

Odwiedzając groby bliskich zmarłych nie zapomnij o udziale w Eucharystii.

Tradycyjnie 1 listopada na cmentarzach zarówno tych miejskich jak i wiejskich zostaną odprawione Msze św. Wybierając się na cmentarz warto sprawdzić, o której godzinie zostanie tam odprawiona Eucharystia. Płonący znicz, piękne kwiaty są niczym w porównaniu z modlitwą i ofiarowanym odpustem zupełnym, który tego dnia można ofiarować za tych, którzy przeszli już na drugą stronę życia.

W Skierniewicach na cmentarzu św. Józefa przy ulicy Kozietulskiego Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Andrzej F. Dziuba. Tradycyjnie po Eucharystii zostanie odprawiona procesja z wypominkami za zmarłych.

W Żyrardowie Mszy Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godzinie 12.00

O tej samej godzinie Eucharystia zostanie odprawiona także w Międzyborowie, Białej Rawskiej, Sochaczewie i Rawie Mazowieckiej. W Rawie Eucharystię poprzedzi procesja, która wyruszy o godz. 11.30 spod kaplicy Domu Pogrzebowego na cmentarz. Podczas drogi odmawiane będą modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych i za spoczywających na rawskim cmentarzu.

W Białej Rawskiej zaś po Mszy św. wieczornej o godzinie 19.30 Dodatkowo na cmentarzu zostanie odprawiona modlitwa różańcowa za zmarłych.

W Łęczycy na cmentarzu zostaną odprawione dwie Msze św. O godzinie 10.30 i 12.00. o drugiej procesja z modlitwą wypominkową.

Również dwie Msze św. o godzinie 10.00 i 12.00 zostaną odprawione na cmentarzu katedralnym w Łowiczu. Po drugiej podobnie jak w Łęczycy procesja.

Proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Kutnie informuje, że Msze św. na cmentarzu zostaną odprawione o godzinie 11.30 i 16.00. Po pierwszej procesja.

Na cmentarzu w podkutnowskim Kuczkowie Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 11.00.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma