Nowy numer 48/2020 Archiwum

Posłowie stali z puszkami

Po raz pierwszy w Krośniewicach, po raz 13. w Kutnie kwestowano na rzecz ratowania starych grobów.

Organizatorem zbiórki było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Kwesta na cmentarzu w Kutnie przeprowadzana była 31 października i 1 listopada. Przez dwa dni udało się uzbierać 11 350,79 zł. Oprócz członków i sympatyków TPZK, kwestowali harcerze ZHP Hufca Kutno im. hm. Aleksandra Kamińskiego oraz uczniowie i nauczyciele kutnowskich szkół.

Z puszkami stali też m.in. posłowie na Sejm RP Tadeusz Woźniak i Tomasz Rzymkowski, starosta kutnowski Krzysztof Debich, prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy, a także przedstawiciele różnych organizacji. Dzięki zebranym pieniądzom w 2016 r. odnowiony zostanie nagrobek Marcelego Nowaka.

Pierwsza kwesta na rzecz ratowania starych grobów na cmentarzu w Krośniewicach   Pierwsza kwesta na rzecz ratowania starych grobów na cmentarzu w Krośniewicach
Archiwum TPZK
Do miejsc, w których kwestowano na ratowanie starych zabytkowych nagrobków, dołączyła w tym roku krośniewicka nekropolia. Inicjatorami zbiórki byli Julita Szczepankiewicz i Grzegorz Dębski, członkowie TPZK. Pierwsza kwesta na cmentarzu parafialnym w Krośniewicach odbyła się 1 listopada. Do grona osób kwestujących dołączyli m.in. burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, krośniewiccy radni, dyrektorzy miejscowych instytucji kulturalnych i oświatowych oraz nauczyciele.

Zebrano 4127,11 zł. Pieniądze zostaną wpłacone na subkonto utworzone dla krośniewickiej kwesty. W najbliższym czasie komitet społeczny podejmie decyzję, który grób na cmentarzu w Krośniewicach zostanie poddany renowacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama