Nowy numer 38/2018 Archiwum

Formacyjna wędrówka

Ekipa krajowa skautek Europy gościła w bąkowskiej parafii.

Ekipa Krajowa Harcerek i Hufcowe Skautów Europy spotkała się od 6 do 8 listopada w Bąkowie Górnym, by wspólnie zastanowić się nad apostolskim charakterem ruchu skautowego.

Już w piątkowy wieczór przewodniczki serdecznie przywitała grupa młodzieży z parafii św. Mikołaja.

Spotkanie rozpoczęło się poranną Mszą Świętą w kościele parafialnym. Choć dzień nie zapowiadał się słoneczny przewodniczki, wyruszyły na krótką wędrówkę do Soboty, ciesząc się wspólnym czasem oraz podziwiając jesienny krajobraz.

Ten czas wypełniły również wartościowe konferencje oraz przygotowanie do wydarzeń jakie czekają na wszystkie harcerki i przewodniczki w obecnym roku harcerskim : Wielkie Harce Majowe - przeżywane w duchu przygody i pamięci o 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży - doskonała okazja do służby drugiemu człowiekowi oraz czas spotkania z papieżem Franciszkiem.

Misja apostolska, szeroko rozważana podczas spotkania, mogła realnie wypełnić się podczas  wieczornego ogniska z młodzieżą oazową z parafii.

W niedzielę harcerki wezmą udział w Eucharystii, po której wrócą do domów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma