Nowy numer 48/2020 Archiwum

Drewniana rocznica powstania parafii

Minęło 5 lat od chwili powołania nowej parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej.

Z okazji jubileuszu 15 listopada w kaplicy odbył się koncert Doroty Wójcik i Pauliny Janczak "W krainie musicalu". Licznie zgromadzeni wierni wysłuchali m.in. utworów z "Czarnoksiężnika z Krainy Oz", "Evity" i "Upiora w operze". Koncert poprowadzili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Rawie Mazowieckiej, którzy przygotowali także krótkie wprowadzenia do musicali. Zagrane przez nich sceny z "Romea i Julii" czy "Upiora w operze" pokazały, jak wielki talent drzemie w młodych ludziach. Do swojej gry wciągnęli także artystki. Występ zaprzyjaźnionej z parafią Doroty Wójcik i jej córki Pauliny zachwycił wiernych, którzy dziękowali paniom na stojąco, domagając się bisów.

D. Wójcik ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych i stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne, prowadzone przez maestrę Teresę Żylis-Garę. Od początku kariery artystycznej związana jest z Teatrem Wielkim w Łodzi. Zaśpiewała większość partii z oper Moniuszki. Nagrała wokalizę "Ave Maria" A. Krauzego do filmu dokumentalnego poświęconemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Wykonuje również repertuar operetkowy, pieśniarski i oratoryjny. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami i reżyserami. W 2012 r. otrzymała: Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, order "Zasłużony dla kultury polskiej". Od 2007 r. jest wykładowcą na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi. Jak mówi - jej zawód jest jej pasją.

P. Janczak debiutowała w 2008 roku w Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie jako najmłodsza na świecie Christine Daae w musicalu "Upiór w operze" A.L. Webbera. W 2010 roku wcieliła się w Cosette w "Les Misérables" C. Schonberga. Śpiewała w zespole wokalnym w musicalu "Koty". Wraz z zespołem Teatru Muzycznego "Roma" zdobyła podwójną platynową płytę za album z muzyką z "Upiora w operze" i złotą za "Les Misérables". Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Artystka jest solistką koncertów musicalowych. Stworzyła koncert "SingLadies", czyli kobiecy świat musicalu. Współpracuje z Polską Sceną Muzyczną. Odtwórczyni roli Ani w musicalu-komedii "Prześliczna wiolonczelistka" we współpracy z zespołem Skaldowie. Należy do obsady aktorskiej serialu "Na dobre i na złe". Z Barbarą Kurdej-Szatan, Robertem Janowskim i Kasią Moś nagrała hymn Szlachetnej Paczki.

W parafii w związku z jubileuszem 22 listopada zostanie odprawiona także uroczysta Msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie bp ordynariusz  Andrzeja F. Dziuba. O oprawę muzyczną zadba Dominik Sutowicz, tenor Teatru Wielkiego w Łodzi.

 Więcej o wydarzeniu i jubileuszu w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama