Nowy numer 25/2018 Archiwum

Talent za talent

Rok temu dali koncert za murami łowickiego więzienia. Nie była to ich ostatnia wizyta.

Uzdolniona artystycznie młodzież z ZSP nr 3 w Łowiczu kontynuuje występy w łowickim Zakładzie Karnym.

Dokładnie rok temu w listopadzie 2014 r. wystąpili po raz pierwszy z koncertem "W jesiennej zadumie". Miesiąc później zaśpiewali w "Piosence na gwiazdkę", a w lutym br. wystąpili ze spektaklem "Z miłością nam do twarzy". Każdy z tych koncertów miał przewodni temat adekwatny do jego tytułu i cieszył się ogromnym zainteresowaniem osadzonych.

Nie inaczej było i teraz. Koncert "Talent za talent" to swoisty mix nie tylko muzycznych zdolności. To także różnego rodzaju układy taneczne wykonywane grupowo i w duetach do muzyki nowoczesnej, wymagające wyjątkowej sprawności fizycznej. Były też utwór własny w stylu hip-hop, a nawet piłkarska żonglerka.

  Dwoje uczniów w pokazie piłkarskiej żonglerki
ppor. Robert Stępniewski
Niemal godzinne przedstawienie zakończyło się bisem i oklaskami na stojąco.

Osadzeni odwdzięczyli się młodzieży, wręczając opiekunkom grupy - Małgorzacie Antosik i Anecie Wojciechowskiej - własnoręcznie wykonaną ozdobną szkatułkę ze spreparowanej słomy, nawiązując niejako do tematu koncertu.

Młodzież z "Hotelarza", jak zwykło się określać ZSP nr 3, myśli już o kolejnych koncertach w łowickiej jednostce penitencjarnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma