Nowy numer 48/2020 Archiwum

Święto stowarzyszenia

Wybrano nowy zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Łowiczu.

W przeddzień patronalnego święta Akcji Katolickiej, które wypada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w Łowiczu spotkali się członkowie tego stowarzyszenia ludzi świeckich.

W diecezji łowickiej jest ich 60. Skupieni są w pięciu parafialnych oddziałach: w Łowiczu przy parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, w Kutnie przy parafiach św. Wawrzyńca oraz św. Jana Chrzciciela, w Żychlinie przy parafii św. św. Piotra i Pawła i w Krośniewicach przy parafii Wniebowzięcia NMP.

Głównym elementem obchodów święta Akcji Katolickiej była Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby.

- Jezus Chrystus Król Wszechświata jest dla was szczególnym Orędownikiem i Orężem w tym, co niesie Akcja Katolicka. To wspólnota, która na przestrzeni swojego istnienia stawała wobec czasem dramatycznych wyzwań, jak totalitaryzm Europy, systemy zbrodnicze na innych kontynentach świata. Akcja Katolicka zawsze głosiła potrzebę ufności Jezusowi Chrystusowi. Zawsze przypominała, że to Chrystus pokonał w akcie miłosierdzia wielkiego wroga człowieka jakim jest grzech - mówił w homilii bp Dziuba.

Po Eucharystii, w Domu Biskupa, odbyło się spotkanie członków Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Zgodnie ze statutem wybrano nowy zarząd na kolejną czteroletnią kadencję. Prezesem został Elżbieta Jóźwicka, która dotychczas pełniła tę funkcję.

W spotkaniu uczestniczyli bp Dziuba i ks. Tomasz Wodnicki, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej, ks. Stanisław Pisarek, obecnie emeryt, który przez wiele lat był opiekunem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Wawrzyńca w Kutni, oraz ks. Robert Kwatek, dziekan białorawski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama