GN 3/2021 Archiwum

Oceniali profesjonaliści

W Kutnie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej "Cecyliada 2015".

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz ks. Jerzy Swędrowski, dziekan dekanatu Kutno-św. Wawrzyniec. Organizatorami były Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki i parafia św. Wawrzyńca.

"Cecyliada 2015" to przegląd piosenki religijnej, adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z Kutna i okolic. Pierwszy etap konkursu odbył się w piątek 20 listopada w sali sportowej szkoły. W jury zasiedli: Anna Jeremus-Lewandowska, profesor sztuk muzycznych, nauczyciel klasy śpiewu solowego Akademii Muzycznej w Poznaniu, wraz z mężem Hieronimem Lewandowskim, Kinga Szczepanik, muzyk, pedagog, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, Anna Góra, nauczyciel przedmiotów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, oraz ks. Swędrowski, który pełnił funkcję przewodniczącego. W czasie przesłuchań wysłuchali 35 piosenek religijnych.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert laureatów odbyły się w niedzielę 22 listopada po Mszy św. w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie. Eucharystii przewodniczył bp Dziuba.

Zmagania konkursowe odbywały się w sali gimnastycznej Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kutnie   Zmagania konkursowe odbywały się w sali gimnastycznej Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kutnie
Archiwum sióstr pasjonistek
W kategorii klas I-III szkoły podstawowej jury przyznało: I miejsce Aleksandrowi Klembalskiemu (SP 9 w Kutnie), II - Oliwii Kośmider (Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Kutnie), III - zespołowi "Boże Nutki" (PKSP w  Kutnie), wyróżnienie - zespołowi wokalnemu z Zespołu Szkół w Dąbrowicach.

W kategoria klas IV-VI szkoły podstawowej I miejsce zajęła Anna Kowalewska (SP 9 w Kutnie), II - zespół "Armia Pana" (PKSP w  Kutnie), III - Julia Maciejewska (Zespół Szkół w Byszewie). Wyróżnienia otrzymali Maria Sodulska (SP 9 w Kutnie), Kinga Rosik (SP 5 w Kutnie) i Szymon Murawski (PKSP w  Kutnie).

W kategorii szkoły gimnazjalne I miejsce zajęła Karolina Cywka (Zespół Szkół w Dąbrowicach), II - zespół "Tak po prostu" (Gimnazjum w Witoni). III miejsca nie przyznano. Wyróżniono Paulę Cichocką z Młodzieżowego Ośrodek Socjoterapii w Żychlinie.

A. Jeremus-Lewandowska i H. Lewandowski postanowili przyznać nagrodę specjalną w postaci udziału w koncercie VII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie uczennicy SP 9 w Kutnie Annie Kowalewskiej za wyróżniającą się osobowość artystyczną.

Po wręczeniu nagród i koncercie laureatów swoje zdolności zaprezentował też chór złożony z rodziców i nauczycieli PKSP w Kutnie. Placówkę prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama