GN 3/2021 Archiwum

Nowy sprzęt dla szpitala

Sprzęt o wartości prawie 0,5 mln zł trafił do oddziału kardiologii WSZ im. S. Rybickiego w Skierniewicach.

Zakończył się przetarg na dostawę nowego sprzętu do oddziału kardiologii skierniewickiego szpitala. Uchwałę o przekazaniu 465 tys. zł na ten cel jeszcze we wrześniu podjął Sejmik Województwa Łódzkiego. Sprzęt trafił już do szpitala. W ramach zamówienia dotychczasowe, wyeksploatowane wyposażenie zostało wymienione na nowe. Kupiono: aparat EKG, defibrylator, holtery ciśnieniowe, kardiomonitory, a także centralę do monitorowania kardiomonitorów, materace przeciwodleżynowe, pompy infuzyjne jednostrzykawkowe, głowicę do echokardiografu, ssaki elektryczne i system echokariograficznych badań wysiłkowych.

Kilka dni wcześniej na blok operacyjny szpitala trafiły również dwa nowe stoły operacyjne oraz dwie kolumny endoskopowe. Stoły zastąpiły dotychczasowe, wyeksploatowane, natomiast kolumny poszerzą zakres wykonywanych świadczeń o zabiegi endourologiczne guzów pęcherza moczowego, elektroresekcji prostaty i leczenie kamicy moczowodowej.

Sprzęt trafił do bloku operacyjnego działającego przy oddziale chirurgicznym. Szpital ma jeszcze 4 mniejsze sale operacyjne: położniczą, ortopedyczną, laryngologiczną i okulistyczną. W planach jest kumulacja wszystkich sal operacyjnych w jednym, nowoczesnym Centralnym Bloku Operacyjnym. Obiekt został już wybudowany, ale na jego wyposażenie szpital w Skierniewicach nadal poszukuje pieniędzy. Szacunkowy koszt dokończenia inwestycji to 13 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama