Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Płomień rocznicowy

W najbliższą sobotę biskup ordynariusz przekaże parafiom świece jubileuszowe.

W niedzielę 29 listopada w całym Kościele w Polsce, wraz z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego, zainaugurowane zostaną obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.

Jubileuszowym znakiem obecnym we wszystkich kościołach będzie świeca, która w środę 25 listopada została przekazana biskupom diecezjalnym uczestniczącym w rekolekcjach adwentowych na Jasnej Górze. Symbolicznie przekazał je hierarchom przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądecki.

Centralnym wydarzeniom rocznicowym towarzyszyć będą liczne inicjatywy religijne, kulturalne i społeczne. Uroczystości związane z rokiem jubileuszowym odbędą się także w poszczególnych diecezjach. Narodowe obchody potrwają do listopada 2016 roku.

W sobotę 28 listopada w katedrze łowickiej podczas uroczystej Eucharystii, której będzie przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba, kapłanom i przybyłym z nimi delegacjom zostaną przekazane jubileuszowe świece, które wcześniej zostaną pobłogosławione. Płomień, który pojawi się we wszystkich świątyniach, będzie symbolem jedności i wierności w wierze.

Ordynariusz diecezji zaprasza wszystkich wiernych na sobotnie uroczystości. W specjalnie skierowanym liście biskup zachęca do licznego udziału, a także do uczestnictwa w uroczystości w strojach ludowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy