Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Andrzejki u ordynariusza

W dniu imienin bp. Andrzeja F. Dziuby za dostojnego solenizanta modlono się podczas uroczystej Eucharystii.

W święto św. Andrzeja Apostoła podczas wieczornej Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu kapłani i wierni modlili się w intencji bp. Andrzeja F. Dziuby, który tego dnia obchodził imieniny. W uroczystej Eucharystii uczestniczyła rzesza kapłanów na czele z biskupami seniorami Alojzym Orszulikiem i Józefem Zawitkowskim, a także pracownicy kurii, władze miejskie i samorządowe, siostry zakonne, dziewice i wdowy konsekrowane, władze i alumni WSD w Łowiczu oraz przedstawiciele różnych instytucji, parafii, stowarzyszeń i szkół. Jako pierwsi przed liturgią słowa życzenia złożyli kapłani, władze miejskie i powiatowe oraz siostry zakonne.

Podczas homilii ordynariusz, przywołując postać św. Andrzeja, podkreślał, że nie ma człowieka, który nie byłby powołany. Nie ma człowieka, w stosunku do którego Bóg już w łonie matki nie wpisałby swoich pragnień i oczekiwań. – Każdy z nas nosi w sobie wielkie zobowiązanie powołania. I Bóg, dając to powołanie, ma na względzie tak zalety, jak i wady. On nie powołuje idealnych. On powołuje z całym bogactwem ludzkim, z tym, co będzie pomagać i utrudniać oraz rzucać cień. Bóg, powołując, będzie pragnął, byśmy na to Jego powołanie odpowiadali – mówił biskup. Na zakończenie homilii ordynariusz, zwracając się do obecnych, wyraził wielką prośbę: – Módlcie się o tych powołanych, abym mógł posyłać, a oni żeby niestrudzenie głosili i kontynuowali to dzieło rozpoczęte 1050 lat temu.

Po Komunii św. do solenizanta ustawiła się długa kolejka tych, którzy osobiście chcieli złożyć życzenia imieninowe. Niektóre delegacje winszowały śpiewająco. Dziękując każdej delegacji, bp Andrzej wręczał jej książki swojego autorstwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma