Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rycerska wigilia

Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej z parafii św. Jana Chrzciciela zorganizowało spotkanie wigilijne dla samotnych.

Już  po raz siódmy Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej, działające przy mszczonowskiej Parafii  pw. Świętego Jana Chrzciciela, zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób samotnych, poszukujących ciepła i potrzebujących wsparcia. Odbyło  się  ono w sali balowej mszczonowskiego  Domu Strażaka.

Przybyło około 50 osób. Honorowymi gośćmi byli mszczonowscy kapłani - ks. dziekan Tadeusz Przybylski, ks. proboszcz Sławomir Tulin i ks. dr Grzegorz Ziąbski. Tradycyjnie udział w rycerskiej wigilii wzięli  też: kierownik  MOPS-u Barbara Ciszewska oraz organista Zygmunt Łęczycki. To on zaintonował kolędę na rozpoczęcie spotkania.

Następnie Stanisław Orzechowski odczytał  Ewangelię o Narodzeniu Pańskim. Po wysłuchaniu Słowa Bożego głos zabrał ks. dziekan Tadeusz Przybylski. Podziękował  Rycerstwu Niepokalanej za całą działalność, a przede wszystkim za  inicjatywę, jaką  jest coroczne organizowanie przedświątecznych spotkań opłatkowych. Błogosławił też przybyłym na wigilię i mówił o znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia.

Kierownik MOPS-u Barbara Ciszewska przekazała przybyłym pozdrowienia od burmistrza Józefa Grzegorza Kurka, który osobiście nie mógł przybyć. Podczas spotkania wszyscy obecni złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma