Nowy numer 25/2018 Archiwum

Potrawa z nieba

Już jutro wszyscy połamiemy się opłatkiem i zasiądziemy do stołu wigilijnego, na którym nie może braknąć niebiańskiej potrawy.

Jest to swojego rodzaju ciasto - chleb. Troszkę słodkie, ale nie mdłe. Sycące, ale nietuczące. Można je spożywać zarówno do potraw postnych jak i wszystkich innych. Produkty do jego wykonania ma pod ręką nie tylko dobra i wprawna gospodyni, ale także osoby, które, na co dzień przypalają nawet wodę na herbatę.

Ciasto - chleb zawsze się udaje. Często lepiej smakuje następnego dnia. Wspomnienie o jego smaku zawsze wywołuje uśmiech. Czas przygotowania zależy od umiejętności kucharza.

By przygotować ciasto - chleb trzeba wziąć około kilograma miłości, którą trzeba dokładnie wymieszać z kilogramem cierpliwości, szklanką przebaczenia i kilkoma garściami modlitwy. Po dokładnym wymieszaniu dodać szklankę czułości, szczyptę zrozumienia i kilka łyżek troski. Na koniec dodać trzy krople oliwy z łez i pół szklanki wdzięczności. Ciasto należy zagnieść i odstawić na kilka godzin w ciepłe miejsce. Gdy wyrośnie włożyć do Bożego piekarnika. Piec w temperaturze miłosierdzia, aż będzie rumiane, pachnące Bożą miłością. Po wyjęciu można je spożywać na gorąco lub na zimno. Niebiańskim przysmakiem należy częstować domowników i gości. Bon appétit!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma