Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dar odrodzenia

Pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba skierował życzenia świąteczne do Czytelników "Gościa Łowickiego".

Drodzy Czytelnicy „Gościa Łowickiego”,

Boże Narodzenie wprowadza nas w radość z przyjścia Zbawiciela na świat i jak Maryja, rozważamy wszystko to, co czyni nam Bóg w swoim niezgłębionym miłosierdziu (por. Łk 1,29). Głosimy pokój, radość, zbawienie, bo Bóg w swym miłosierdziu zstępuje na ziemię, daje nam samego siebie w swoim Synu. Ten dar sprawia, że Boże zbawienie dociera do wszystkich ludzi, bo oto przemówił do nas przez Syna (por. Hbr 1, 1-2).

Ewangelista Jan kieruje naszą uwagę na rolę wcielonego Słowa: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1, 14). Nowonarodzony jest” światłością świata, która oświeca każdego człowieka (J 1, 9).

Wydarzenia w Betlejem zostały objawione prostym pasterzom. Dziś także nadzieja pozostaje w chrześcijanach pełnych prostoty (por. Mt 11, 25). To szczególnie oni przeniosą wiarę w następne pokolenia.

Wiara w Chrystusa jest dla wszystkich ludzi. Symbolizują to Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Nowonarodzonemu (por. Mt 2, 1-12). Wiara powinna być przeżywana świadomie. Stawia ona wymagania wobec tych, którzy w imię Chrystusa przyjęli chrzest i stali się członkami Kościoła.

Święta Bożego Narodzenia nazywane są także świętami rodziny, najbardziej oczekiwanymi. Radość Wieczerzy wigilijnej, życzenia, obdarowywanie się prezentami, śpiew kolęd oraz Pasterka – to sprawia, iż dni Narodzenia Pańskiego na długo zapadają w pamięci.

Niech rozpoczęty Rok Miłosierdzia, obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w naszej diecezji stanie się darem ku odrodzeniu naszych serc. Radość płynąca od Żłóbka niech napełnia Wasze serca, wasze rodziny oraz wszystkie wspólnoty. Dar Księcia Pokoju niech udziela się Ojczyźnie i całemu światu w roku 2016.

Z błogosławieństwem: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wszelkich łask, radości, miłości i wiary zdolnej góry przenosić od nowo narodzonego Jezusa Czytelnikom życzy także redakcja „Gościa Łowickiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama