GN 48/2020 Archiwum

Betlejemski dar

W Boże Narodzenie ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu. Ochrzcił również 5 dzieci.

W homilii wezwał wiernych do dzielenia się przesłaniem Bożego Narodzenia.

- Trudno sobie wyobrazić dzieje świata, gdyby nie było narodzenia Jezusa. Trudno byłoby sobie wyobrazić cywilizację ludzką bez Betlejem. Może byśmy nadal, jak mawiał Izajasz, kroczyli w ciemnościach. Tymczasem Dziecię się nam narodziło. Syn został nam dany. I odtąd pozostaje z nami na zawsze. A my powinniśmy głosić Jego chwałę wśród wszystkich narodów - mówił bp Dziuba.

Zwrócił uwagę, że nie wszyscy chcą przyjąć radość płynącą z narodzin Zbawiciela.

- Świat się boi Betlejem. Słyszymy: "Nie wolno stroić choinki", "Nie wolno wysyłać kartki, na której będzie scena narodzenia Jezusa", "Nie wolno używać nazwy: »Boże Narodzenie«". Nie bójmy się Bożego Narodzenia. Nie bójmy się przesłania pokoju, które płynie od bezbronnego Dziecięcia. Kochajmy Boże Narodzenie i bądźmy jego wspaniałymi ambasadorami. Wszędzie, gdzie się znajdziemy i gdziekolwiek nas Bóg postawi - głosił.

Ordynariusz łowicki nawiązał także do sakramentu chrztu św. - Orędzie Bożego Narodzenia podejmujemy jako ludzie wiary. Jak mówił List do Hebrajczyków, jako ci oczyszczeni z grzechów. To czyszczenie to dar betlejemski, który wyraża się w chrzcie świętym - powiedział biskup, który podczas Mszy św. ochrzcił 5 dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama