Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Całus po przysiędze

W święto Świętej Rodziny podczas Eucharystii w wielu parafiach małżonkowie odnawiali przysięgę małżeńską.

W parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu w Skierniewicach zgodnie z tradycją podczas Sumy uroczyście przysięgę powtórnie wypowiedziały małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice ślubu.

Wszystkie zebrane pary na pamiątkę tego wydarzenia dotrzymały pamiątkowe dyplomy.

W parafii św. Wawrzyńca w Kutnie odnowienie przyrzeczeń odbywało się na wszystkich Mszach św. na Sumie powtórnie przysięgę złożyli małżonkowie przeżywający w tym roku jubileusze 25- i 50-lecia małżeństwa.  

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich (na wszystkich Mszach świętych) miało miejsce także w parafii św. Jakuba w Skierniewicach i w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. W Skierniewicach przybyłe na Eucharystie małżeństwa zapraszane były przez duszpasterzy na środek kościoła, gdzie następowało wspólne odnowienie złożonych kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu przyrzeczeń. Powtórne ślubowanie poprzedziło odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego. Małżonkowie po odnowionym ślubowaniu nie zapomnieli o całusach.

Miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie ze sobą aż do śmierci potwierdziły także małżeństwa w kościołach Łowicza, Żyrardowa i Sochaczewa.

W święto Świętej Rodziny swoje święto obchodziły także siostry nazaretanki, które tego dnia odnawiały śluby zakonne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma