Nowy numer 43/2020 Archiwum

Mały jubileusz GN w Łowiczu

Dziś mija 10 lat od pierwszego wydania "Gościa Łowickiego".

Pierwszy numer łowickiego dodatku do "Gościa Niedzielnego" ukazał się 8 stycznia 2006 roku. Od tamtej pory co tydzień na 8 stronach naszego dodatku opisywaliśmy wydarzenia związane z życiem Kościoła łowickiego. W swoich publikacjach podejmowaliśmy także zagadnienia społeczne, kulturalne i sportowe. Staraliśmy się być tam, gdzie działy się rzeczy ważne, wyjątkowe, niezwykłe. Uzbrojeni w aparaty i dyktafony, przemierzaliśmy diecezję w poszukiwaniu ludzi mądrych, dobrych i nietuzinkowych. Za wszystkie spotkania, otwarte serca, ciepłe przyjęcia bardzo dziękujemy. Wchodząc do wielu parafii, domów, szkół, doświadczaliśmy życzliwości, a w chwilach niedociągnięć – konstruktywnej krytyki, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Za każde dobro w dniu okrągłych urodzin chcemy gorąco dziękować.

Myśląc o naszych Czytelnikach, cieszymy się, że z pomocą naszych Przyjaciół udało się nam nie tylko opisywać to, co się dzieje w diecezji, ale także inicjować różnego rodzaju wydarzenia. Przy wsparciu sióstr apostolinek zorganizowaliśmy Diecezjalny Dzień Kobiet i Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet. Włączyliśmy się też w modlitwę o liczne i święte powołania. Wszystkie nasze inicjatywy odbywały się w ramach akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem". Mamy nadzieję, że rozpoczęte dzieła będą miały swoją kontynuację.

Na przestrzeni 10 lat zmieniali się kierownicy, asystenci kościelni, dziennikarze i współpracownicy. Zmieniła się też nasza szata graficzna. Poza wydaniem papierowym, uruchomiony został także nasz portal. Ufamy, że mimo zmian dla naszych Czytelników nieprzerwanie jesteśmy medium, po które warto sięgać.

W związku z jubileuszem, który chcemy w różny sposób świętować przez cały rok, dla naszych Czytelników przygotowaliśmy kilka konkursów i niespodzianek. O wszystkich na bieżąco będziemy informować na naszej stronie internetowej i w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

Spoglądając w przyszłość, dziękujemy wszystkim, którzy z okazji naszego małego jubileuszu nadesłali nam życzenia, którzy docenili naszą pracę i zaangażowanie. Słowa, które otrzymaliśmy, są dla nas wielką zachętą do dalszej pracy i służby. Refleksjami i życzeniami postanowiliśmy się podzielić.

Ciepłe słowa otrzymaliśmy od Magdaleny Grajnert, dziennikarki ITS, która napisała: "W »Gościu Łowickim« najbardziej lubię ludzi, którzy go tworzą. Otwartych, serdecznych i szczerych. Doceniam piękne zdjęcia i wnikliwe artykuły, widzę dbałość o słowo i rzetelność. Wiem, ile pracy kosztuje tak rozbudowany portal. W dzisiejszym pędzącym i często bazującym na miałkich wiadomościach świecie dobrze, że jest takie miejsce, gdzie świat zwalnia, a wartości są stałe i pewne. Wszystkiego najlepszego na kolejne dziesiątki lat!".

Życzenia nadesłał także ks. Konrad Świstak, proboszcz rawskiej parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, który napisał: "Gdyby nie wy, to by takich gości w diecezji łowickiej nie było! Gratulacje z okazji 10. rocznicy powstania. Zarażajcie innych, by byli gośćmi Chrystusa w dobie dzisiejszych czasów! Agnieszko, Marcinie, za to, co robicie dla Kościoła, nie zawaham się powiedzieć: JESTEŚCIE BOSCY!!!".

Rozbudowaną refleksją podzielił się też ks. Tomasz Staszewski, wikariusz z parafii Matki Bożej Pocieszenia, koordynator ŚDM: "Bardzo często zdarza się, że lekturę »Gościa Niedzielnego« zaczynam od Wydania Łowickiego znajdującego się w środku numeru. Kieruje mną ciekawość, co takiego wydarzyło się w minionym tygodniu w Kościele mi najbliższym, w naszej diecezji. »Gość« jest wszędzie tam, gdzie »coś się dzieje«. Pamiętam, że początkowo nie było zainteresowania, aby upubliczniać wydarzenia lokalne, parafialne. Nie było to dobrze odbierane przez niektórych :). Ale z czasem odkryto w newsach z diecezji »cegiełki«, które budują dobro nie tylko i nie tyle wspólnoty parafialnej, ale ukazują bogactwo całego Kościoła łowickiego, jego różnorodność, żywotność, piękno postaw i charakterów wielu osób, przyczyniają się do radości innych, nieraz zdrowej rywalizacji i potwierdzenia, że skoro im się udało, to i nam się uda. Życzę, aby dalej Wydanie Łowickie »Gościa Niedzielnego« cieszyło się zainteresowaniem diecezjan, zarówno świeckich, jak i duchownych. Życzę, aby było, jak dotychczas jest, wiarygodnym, rzetelnym, zrównoważonym i uczciwym przekaźnikiem dobrych, ciekawych i budzących nadzieję treści".

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama