Nowy numer 19/2021 Archiwum

Opłatek z posłem

Ponad 100 osób uczestniczyło w spotkaniu noworocznym w Ostoi św. Dominika przy parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

Spotkanie zorganizowali poseł Maciej Małecki (PiS) i miejscowi samorządowcy. 11 stycznia przybyli przyjaciele posła nie tylko z terenu Sochaczewa i okolic, ale też z Mławy, Gostynina, Płocka i Grodziska Mazowieckiego. Obecni byli m.in. burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, starosta sochaczewski Jolanta Gonta, wójt Brochowa Piotr Szymański, radni z gmin Teresin, Młodzieszyn, Iłów, radni powiatowi, a także ks. Kazimierz Kurek SDB oraz s. Marietta i s. Elwira ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa.

Poseł Małecki, oceniając krótko obecną sytuację polityczną w kraju, życzył wszystkim dużo siły i wiary w to, że zmiany podejmowane przez rząd idą na lepsze. Dziękował również za zaufanie, którym on, jak też pozostałe osoby sprawujące władzę na różnych szczeblach - wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, posłowie i senatorowie - zostali obdarzeni i sprawują mandat powierzony im przez społeczeństwo.

Fragment Ewangelii odczytała s. Marietta ze Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa   Fragment Ewangelii odczytała s. Marietta ze Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa
Magdalena Szymańska-Topolska /Foto Gość
- Każdy z nas ma swój odcinek walki o Polskę. To dzięki Państwu, Państwa zaangażowaniu i poświęceniu, dobra zmiana może nastąpić. Nie da się tego zrobić od razu w ciągu roku. Na to potrzeba czasu, ale nie jest to niemożliwe. To niezależne analizy ekonomiczne, a nie obliczenia Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że rocznie z Polski wyprowadzanych jest 90 mld zł za granicę. Po te pieniądze należy sięgnąć - mówił poseł Małecki.

Po odczytaniu przez s. Mariettę fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa i modlitwie poprowadzonej przez ks. Kurka składano sobie nawzajem życzenia i dzielono się opłatkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama