Nowy numer 48/2020 Archiwum

Złote szkoły

Najwyżej w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2016 r. wypadło Pijarskie Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu.

Po raz kolejny miesięcznik "Perspektywy" i tygodnik "Rzeczpospolita" przygotowały ranking szkół ponadgimnazjalnych. Lista miesięcznika została przygotowana w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych. Kapituła przygotowała w tym roku 4 podrankingi szkół: dwa, w których kryterium są wyniki matury, ranking olimpijski i zawodowy (decydowały osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych) oraz rankingi wojewódzkie.

Najwyższe, 72. miejsce, zajęło Pijarskie Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu. Za nim, na 93. miejscu, znalazło się Klasyczne Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. O sukcesie mogą mówić także LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, zajmujące 114. miejsce, i Liceum Ogólnokształcące im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie, które uplasowało się na 169. pozycji. W pierwszej dwusetce znalazło się także Prywatne Liceum Sióstr Niepokalanek  im. MB Częstochowskiej w Niepokalanowie (197. miejsce). Nieco gorzej wypadły LO Józefa Chełmońskiego w Łowiczu  (271. miejsce), LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie (407. miejsce) i LO im. M. Skłodowskiej w Rawie Mazowieckiej (418. miejsce).

Najlepszym technikum w diecezji okazało się Technikum  ZSP im. Władysława S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej, które zajęło 100. miejsce. Wysoko sklasyfikowane zostały także: Technikum nr 4 w ZSP nr 4 im. W. Grabskiego (112. miejsce), Technikum w ZS w Mszczonowie (120. miejsce) oraz Technikum nr 2 w ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki (127. miejsce).

Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" zasadami, szkoły znajdujące się w pierwszej setce mają prawo używać w 2016 roku tytułu honorowego "Złotej Szkoły 2016" i związanego z tym graficznego znaku jakości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama