Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ślizgi po białym puchu

Dzięki wymodlonej pogodzie w Miasteczku Krwi Chrystusa w Chrustach odbył się kulig parafialny.

Po raz drugi parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej na terenach Miasteczka Krwi Chrystusa w Chrustach wraz z mieszkającymi tam siostrami zorganizowała kulig parafialny. W zimowej zabawie uczestniczyły całe rodziny, w sumie prawie 300 osób. Największą grupę stanowili najmłodsi i młodzież, a wśród niej także wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, którzy zaraz po przybyciu flagami ŚDM udekorowali ciągniki. Kursujące non stop traktory ciągnęły duże sanie z podczepionymi do nich mniejszymi sankami. Duży teren, na którym nie brakuje dołków i wzniesień, gwarantował świetną zabawę. Zachęcała do niej także słoneczna pogoda oraz świeży śnieg.

Zimowe spotkanie nie ograniczyło się tylko do kuligu. Było również przeciąganie liny, a także zjeżdżanie na workach ze słomą i mecz na śnieżnym boisku. Zabawy prowadzili księża wikariusze wspierani przez siostry misjonarki, które przygotowały bigos i herbatę. Dzięki sponsorom była także pieczona kiełbasa nad ogniskiem i pieczywo. Ksiądz Bogumił Karp, proboszcz parafii, już i tak dobrą zabawę osładzał dzieciom cukierkami. Chętnie też przyłączał się do walki na śnieżne kulki. Humory dopisywały wszystkim, a szczególnie licznej młodzieży, która promowała zbliżające się ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma