Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trzeźwe pląsy

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku w diecezji odbędą się dwa Bezalkoholowe Bale Karnawałowe.

Pierwszy z nich zaplanowano na 23 stycznia w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym "Maraton" w Skierniewicach (ul. Sobieskiego 20). Na trzeźwe rodzinne pląsy już po raz 13. swoich członków i wszystkich sympatyków zabawy w abstynencji zaprasza Domowy Kościół Diecezji Łowickiej. Barwną, pełną konkursów zabawę gwarantuje wodzirej Radosław Florczak. – Przychodząc na bal, każdy otrzyma bilet z numerem, który potem będzie brał udział w konkursach i w losowaniu nagrody głównej. W tym roku jest nią pielgrzymka do Medjugorie – mówi ks. Rafał Babicki. Zgodnie z tradycją, bal poprzedzi uroczysta Msza św. w kościele św. Stanisława o godz. 19.

Drugi Bezalkoholowy Bal Karnawałowy po raz 5. odbędzie się 6 lutego w sali bankietowo-weselnej "Westa" w Zawadach koło Kutna. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 19. Podobnie, jak w Skierniewicach, o dobrą zabawę zadba wodzirej Radek (zapisów na bal można dokonać u pani Ani pod nr. tel. 609 582 763 lub u pana Henryka pod nr. tel. 796 097 616).

Podczas obu balów, ze względu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, swoje 5 minut będą mieć wolontariusze promujący spotkanie z papieżem w Krakowie. Goszcząc na balu, będą starali się zachęcić do włączenia się do akcji „Bilet dla Brata”, która polega na zbieraniu pieniędzy dla młodych ze Wschodu, by i oni mogli wziąć udział w spotkaniu z ojcem świętym. Poza zbiórką pieniędzy, będzie dodatkowa atrakcja - możliwość tańca z wolontariuszem i koordynator. Za taniec trzeba będzie - podobnie, jak na weselach - złożyć jakąś opłatę. - To na pewno będą dobrze wydane pieniądze - zapewnia ks. Rafał, który od kilku tygodni, by sprostać wyzwaniu, ćwiczy formę. - Mój karnecik jest już w jakimś stopniu zapełniony. Mam nadzieję, że - ze względu na szczytny cel, jaki przyświeca akcji - na balu uda mi się zatańczyć z każdą osobą - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama