GN 28/2018 Archiwum

Strzeże ich Anioł Stróż

Skazani, przebywający w łowickim więzieniu, zbierali słodycze dla dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego.

Cztery pękate paczki wypełnione czekoladami, batonikami, delicjami oraz innymi łakociami przekazali osadzeni z Zakładu Karnego w Łowiczu dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy. W podziękowaniu za słodkie prezenty otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonaną z drewna figurę Anioła Stróża z przesłaniem, żeby ich strzegł w przyszłości.

Zbiórka słodyczy, przy udziale wychowawców działu penitencjarnego, odbywała się od grudnia ub. roku w każdym z oddziałów mieszkalnych, w których wystawione były specjalnie oznakowane pojemniki. Skazani mogli do nich składać słodycze zakupione w kantynie w czasie zakupów, podczas tzw. wypiski. 

Po ponad miesiącu od rozpoczęcia zbiórki odbyło się przekazanie słodyczy. Dwójce dzieci z ośrodka towarzyszyły dyrektor placówki Magdalena Karska oraz nauczycielka Urszula Latoszewska. Łowicką jednostkę penitencjarną reprezentował jej dyrektor płk Robert Rusiecki, zastępca dyrektora Sławomir Witkowski oraz koordynatorka całej akcji charytatywnej st. szer. Katarzyna Kostrzewa, na co dzień terapeutka oddziału dla uzależnionych od narkotyków. Było też dwóch przedstawicieli osadzonych najbardziej zaangażowanych w zbiórkę.

Dyrektor Rusiecki pochwalił inicjatywę osadzonych. Podkreślał, że pozwala aktywizować skazanych i m.in. dzięki takim akcjom potrafią dostrzegać potrzeby innych. Obie strony zadeklarowały chęć dalszej i szerszej współpracy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma