W kwietniu poznamy zwycięzców

Odbyło się losowanie grup turniejów finałowych XII Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej.

Finalistów wyłoniły eliminacje przeprowadzone w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Rozgrywki przeprowadzono w 4 rejonach: kutnowsko-łęczyckim, łowicko-głowieńskim, rawsko-skierniewickim i sochaczewsko-żyrardowskim. Awans do turniejów finałowych uzyskały po dwie najlepsze drużyny z rejonów w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna i open. Bez względu na wynik eliminacji, prawo gry w finale mają obrońcy tytułu mistrzowskiego oraz gospodarze turnieju.

Losowanie poszczególnych grup odbyło się 6 lutego w domu zakonnym oo. pasjonistów w Rawie Mazowieckiej. Zostało przeprowadzone w obecności ks. Sebastiana Antosika, diecezjalnego duszpasterza sportowców, przeora o. Łukasza Nawotczyńskiego CP, dk. Mateusza Wojtczaka oraz Michała Wieczorka, świeckiego asystenta diecezjalnego duszpasterza sportowców.

Turnieje finałowe zostaną rozegrane w następujących terminach:

  • 2 kwietnia - kategoria gimnazjum,
  • 9 kwietnia - kategoria szkoła podstawowa,
  • 16 kwietnia - kategoria szkoła ponadgimnazjalna,
  • 23 kwietnia - kategoria open.

Wiadomo, że odbędą się w Witoni, Gołębiewie Nowym (parafia Kutno-Dybów), Daszynie (parafia Mazew) i Skierniewicach. W najbliższych dniach wyjaśni się, w których z podanych miejscowości swoje mecze będą rozgrywali finaliści poszczególnych kategorii. Wyniki losowania zamieszczone są w komunikacie nadesłanym przez organizatorów.

Aktualizacja

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..