Nowy numer 38/2018 Archiwum

Klasycznie z tortem

W Zespole Szkół Ogólnokształcących 9 lutego odbyły się II Szkolne Urodziny Miasta Skierniewice.

Na uroczystości przybyli m.in. Barbara Widulińska, która reprezentowała prezydenta miasta, Andrzej Melon, przewodniczący Rady Miasta oraz dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Barbara Nowacka.

Obchody rozpoczęły się koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Później - podobnie, jak w roku ubiegłym - podczas spotkania uczniowie chwalili się swoimi talentami, występując w tematycznych przedstawieniach, śpiewając piosenki, recytując wiersze i opowiadając miejskie legendy. Uczniowie skierniewickich podstawówek prezentowali scenki i utwory związane z miastem, a uczniowie gimnazjów przedstawiali utwory Ignacego Krasickiego. Podczas spotkania nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Janie Kozietulskim. Uhonorowano także Jana Józefeckiego, skierniewickiego „dziejopisa” - pierwszego i jedynego w historii autora monografii miasta, autora "Dziejów Skierniewic...".

Po części artystycznej licealiści z 6 szkół zmagali się w konkursie wiedzy o Skierniewicach. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. S. Konarskiego, drugie - Zespół Szkół nr 2, a trzecie - Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa.

Na zakończenie wszyscy goście byli częstowani jubileuszowym tortem.

  Z okazji urodzin był też tort ze szkicem ratusza
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma