Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Najlepsi kaznodzieje

Biskup Wojciech Osial sprawował w łowickim szpitalu Mszę św. z udziałem chorych.

Wizyta biskupa Osiala w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łowiczu związana była z obchodzonym 11 lutego XXIV Światowym Dniem Chorego. Mszę św. pod przewodnictwem nowego biskupa pomocniczego diecezji łowickiej koncelebrował ks. Jacek Grzywacz, dziekan dekanatu Świętego Ducha, oraz ks. Michał Szkupiński, kapelan łowickiego szpitala. Wzięli w niej udział dyrektor placówki, Jacek Kaniewski, lekarze, pielęgniarki oraz pacjenci.

Biskup Osial powiedział, że to jedna z jego pierwszych oficjalnych wizyt i wyraził radość z tego, że ma ona miejsce właśnie w łowickim szpitalu, co odczytuje jako znak Opatrzności. - Najlepsze kazanie powiedzieliby chorzy. Bo nie zrozumie syty głodnego, tak jak nie zrozumie zdrowy chorego - mówił. A nawiązując do orędzia papieża Franciszka, które ojciec święty napisał specjalnie na ten dzień, biskup tłumaczył, że cierpienie trzeba łączyć z cierpieniem Jezusa. - Wiem, że łatwo się o tym mówi, a bardzo trudno to zrobić. Ale to jedyny kierunek. Bóg chce tylko dobra. On nie chce choroby, ale dopuszcza czasem pewne rzeczy. Dlaczego jedni chorują, a inni nie, dlaczego jedni zdrowieją, a inni nie - to wielka tajemnica. Pan Jezus też nie wszystkich uzdrowił - mówił biskup w kazaniu. Zwrócił również uwagę, że cud w Kanie Galilejskiej dokonał się przy pomocy sług, którzy napełnili stągwie wodą. W związku z tym każdy chrześcijanin powołany jest do służby. Jej pierwszy „front” stanowią pracownicy służby zdrowia. Przy tej okazji biskup podziękował im wszystkim za oddanie i poświęcenie chorym i cierpiącym.

Po Mszy św. księża odwiedzili m.in. sale na oddziale chorób wewnętrznych i rozmawiali z chorymi. Biskup Wojciech Osial zapewnił ich o modlitwie w ich intencji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy