Na randkę do Spały

Domowy Kościół diecezji łowickiej zorganizował wspólny pobyt par małżeńskich z okazji Dnia Zakochanych.

Do Domu Formacyjno-Rekolekcyjnego "Ostoja" w Spale w sobotni wieczór przyjechały 22 małżeństwa, żeby uczestniczyć w spotkaniu, mającym umocnić relacje małżeńskie w romantycznej scenerii. Kulminacją była randka, którą poprzedził pokaz filmu o miłości. Na jej czas działalność uruchomiła kawiarenka "Pod Sentymentalnym Aniołkiem". W menu znalazły się dania i napoje-niespodzianki. Zamawiający nie wiedzieli, co kryje się pod nazwami: "Nieustająca fascynacja", "Tchnienie zrozumienia", "Życiodajna siła" czy "Piorun teściowej".

Największą atrakcją było to, że małżonkowie mogli w intymnej atmosferze porozmawiać ze sobą. Towarzyszyła im nastrojowa muzyka. Zachętą do rozmowy były pytania inspirowane obejrzanym filmem, np.: "Nasza bohaterka szuka pomocy w rozwiązaniu swoich problemów sercowych na portalu randkowym. A jak wy się poznaliście? Czym zachwycił cię twój przyszły mąż, twoja przyszła żona? Kobiety są z reguły bardziej pamiętliwe, więc niech wypowiedzą się jako pierwsze".

Małżonkowie przybyli do Spały, żeby wzmocnić swoje więzi   Małżonkowie przybyli do Spały, żeby wzmocnić swoje więzi
Tomasz Widuliński
- To trzecia taka randka w Spale i chyba wejdzie na stałe w kanon działań Domowego Kościoła - mówi Katarzyna Widulińska, jeden z organizatorów. - Najbardziej nas cieszy, że były małżeństwa spoza naszej wspólnoty. Mamy nadzieję, że ta randka była formą ewangelizacji, która ich przyciągnie do Domowego Kościoła. Już teraz przygotowujemy się do organizacji następnej. Do tej pory wypadła zawsze w okolicach walentynek. Odebraliśmy bardzo dużo telefonów i, niestety, wielu osobom musieliśmy odmówić. Dlatego w planach mamy specjalną majówkę dla małżeństw.

Pary, które zdecydowały się na nocleg w ośrodku, spędziły niedzielę w Spale, korzystając z uroków tego miejsca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..