Przy Źródle i kawie

Wielkimi krokami zbliża się doroczny Diecezjalny Dzień Kobiet. Tym razem nasze spotkanie odbędzie się 5 marca.

Zachęceni ciepłymi relacjami pań, postanowiliśmy i w tym roku w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem” zaprosić wszystkie niewiasty na III Diecezjalny Dzień Kobiet, który odbędzie się 5 marca w Skierniewicach. Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: „Jestem Kobietą – Lubię to! – Zaczerpnij ze Źródła”.

W tym roku podczas wykładów, świadectw i pracy w grupach chcemy wspólnie podjąć refleksję nad źródłem naszego życia, zdolnością kochania i bycia darem. Tak, jak mówił w „Tryptyku rzymskim” Jana Paweł II: „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być”. My już wiemy, że naszym źródłem jest Bóg. Z Niego chcemy czerpać dla nas i dla wszystkich, których kochamy. Podczas wykładu ks. Marka Dziewieckiego usłyszymy, w jaki sposób kobieta realizuje się przez służbę i działanie. Co daje jej siłę, co ją umacnia i co uszczęśliwia.

O swoim życiu opowie nam Urszula Mela, mama niepełnosprawnego podróżnika Janka Meli, który zdobył oba bieguny. W wielu wywiadach Jasiek, mówiąc o swojej mamie, nazywał ją bohaterką. Pani Ula to jedna ze współczesnych kobiet mężnych i dzielnych, które całkowicie zaufały Bogu. O uzdrowieniu, nawróceniu, miłości i służbie zaświadczy także Agata Michalak, energetyczna, pełna radości i entuzjazmu dziennikarka Radia Victoria. Na tym jednak nie koniec. Podczas naszego spotkania napiszemy list do świata, w którym powiemy, czego pragniemy, co nas denerwuje, z czym się nie zgadzamy i za co dziękujemy. Każdą z pań, która weźmie udział w III DDK, czeka kilka niespodzianek, w tym kolejny dokument św. Jana Pawła II i prezent nawiązujący do hasła.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, w centrum naszego spotkania zaplanowaliśmy uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, który podczas pierwszego DDK zachęcał nas, byśmy swoją modlitwą otaczały niewiasty odzierające swoje siostry z geniuszu bycia kobietą. Nasze trzecie spotkanie będzie okazją także do dziękczynienia. Na zakończenie Eucharystii przed obrazem Maryi będziemy dziękować Bogu za dar kobiecości, odmawiając Litanię Chwały.

W związku z okrągłą rocznicą chrztu Polski (nasze hasło nawiązuje do tego wydarzenia), a także ze względu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie zachęcamy wszystkie panie do przyłączenia się do akcji „krzyżyk dla wiarygodnego”. Więcej o akcji na naszej stronie.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkie panie, siostry zakonne na III Diecezjalny Dzień Kobiet. Jadąc, zabierzcie ze sobą jakiś kawałek ciasta. Tego dnia chcemy się karmić nie tylko słowem Bożym, ale i naszymi specjałami.

Poniżej szczegółowy program III Diecezjalnego Dnia Kobiet (5 marca)

9.00–9.30 – przybywanie uczestniczek do Centrum Konferencyjno-Rozrywkowego „Maraton”, ul. Sobieskiego 20, Skierniewice

9.30–10.45 – powitanie uczestniczek i wykład ks. Marka Dziewieckiego

10.45–11.45 – świadectwa

11.45–12.30 – przerwa na kawę i ciasta

12.30–13. 00 – koncert – schola "NieBo TAK"

13.00–14.00 – warsztat „Otwarta przestrzeń” (praca w małych grupach) – List kobiet diecezji łowickiej do świata

14.00–14.30 – rozdanie prezentów, kwiatów, zachęta do przygotowania niespodzianki dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży

15.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby i nabożeństwo dziękczynne w kościele św. Jakuba w Skierniewicach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..