Od Mszy św. odprawionej w kościele św. Jakuba 19 lutego w intencji mieszkańców rozpoczęły się obchody 559. rocznicy nadania praw miejskich Skierniewicom.
Urodziny miasta to święto wszystkich mieszkańców, dlatego z myślą o nich przygotowano kilka prezentów. Oprócz zaproszeń na jubileuszową galę, która odbyła się w kinoteatrze Polonez mieszkańcy mogli bezpłatnie skorzystać m. in. z oferty kina, w którym wyświetlono trzy projekcje filmowe dla widzów dorosłych (w tym dwie premiery: "Sprawiedliwy" i "Na granicy" oraz "Planetę Singli".
Darmowe były także wejścia na pływalnię Nawa i lodowisko. Z okazji urodzin przygotowano także wystawy "Kolory w moich pejzażach Mariana Grochowskiego" oraz "Chłopi w 160 wydaniach Zbigniewa Stania". W Izbie Historii Skierniewic wyświetlano dwa filmy o mieście: "Skierniewice przez stulecia" oraz "W krainie kwitnących jabłoni". Ponadto Izba zorganizowała także grę miejską pod hasłem "Miejsca i ludzie".
Mimo deszczowej aury wzięło w niej udział wielu mieszkańców. - Wędrowało się świetnie. Skierniewice w deszczu nie są brzydsze - mówi pani Barbara. - Jestem fanką tego miasta. Tu się urodziłam i tu pewnie umrę. Zadania, które zakładała gra dla skierniewiczan, którzy mają trochę lat i wiedzy nie były trudne. Ciekawa jestem zdjęć, które robiłam. Muszę przyznać, że bardzo lubię fotografowanie. Lubię też po latach oglądać zdjęcia i na ich podstawie przypominać sobie różne wydarzenia - dodaje pani Barbara.
Podobnie jak w latach ubiegłych podczas uroczystej gali, nadane zostały tytuły Honorowego Ambasadora Miasta Skierniewice oraz Wokulski Roku. W tym roku Tytuł Honorowego Ambasadora Miasta w kategorii osób fizycznych otrzymał prof. Franciszek Adamicki, były dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. W kategorii osoby prawne tytuł ten przyznano Spółdzielni Inwalidów SIZEI, Zakład Elementów Indukcyjnych.
Jubileusz miasta był też okazją do uhonorowania laureatów tytułu Wokulski Roku 2015, przyznawanego przez władze samorządowe i Skierniewicką Izbę Gospodarczą. Wyróżnienie przyznawane jest w czterech kategoriach: mikro, średnie i duże przedsiębiorstwo oraz grupa producencka i duże gospodarstwo rolne.
W kategorii "mikro przedsiębiorstwo" tytuł Wokulski Roku 2015 otrzymała firma MAKEA Jacka Słodkiego. W kategorii "średnie przedsiębiorstwo" tytuł otrzymało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe WOJTPOL Wojciecha Rochalskiego, a w kategorii "duże przedsiębiorstwo" - Halina Mirgos, wieloletnia prezes Zarządu Spółki MIRBUD SA i JHM Development, obecnie dyrektor wydawniczy w spółce MIRBUD SA. W ostatniej kategorii "grupa producencka i duże gospodarstwo rolne" tytuł i statuetka powędrowały do firmy AGRO CZAR Sp. Z o. o. Zygmunta Czarniaka.
Uroczystą galę uświetnił występ zespołu wokalnego Singers, po którym goście zostali zaproszeni do skosztowania jubileuszowego tortu.