Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krzyżyk i wyznanie wiary

W ramach naszej akcji ewangelizacyjnej zapraszamy do przygotowania "krzyżów dla wiarygodnych".

W związku z rocznicą chrztu Polski i ze względu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do przyłączenia się do akcji „Krzyżyk dla wiarygodnego”.

Chodzi o przygotowanie dla łowickiej młodzieży wybierającej się na spotkanie z ojcem świętym krzyżyków. Ten chrześcijański symbol ma im przypominać, że teraz na nich spoczywa troska o wiarę przodków.

Wszystkie osoby, które chcą włączyć się w to dzieło, zachęcamy do przesyłania na adres: Redakcja „Gościa Łowickiego”, ul. Seminaryjna 6a, 99-400 Łowicz, samodzielnie wykonanych, wydzierganych, wystruganych czy wyhaftowanych krzyżyków dla młodych z diecezji.

Dodatkowo prosimy, by do każdego dołączyć odpowiedź na pytanie: „Czym dla mnie jest wiara?”. Prosimy opatrzyć je imieniem i nazwiskiem.

Tym, którzy nie mają czasu, pomysłu na wykonanie krzyżyka, proponujemy, by podarowali młodym jakiś nienoszony krzyżyk znajdujący się w ich domu.

Po przekazaniu krzyżyka bardzo prosimy o jedno „Ojcze nasz” za osobę, do której krzyżyk ma trafić. Młodzież po otrzymaniu go zrewanżuje się swoją modlitwą. W ten sposób powstanie pomost wiary między diecezjanami.

Gotowe krzyżyki będzie można przekazać także podczas III Diecezjalnego Dnia Kobiet.

Wtedy też zaprezentujemy kilka najpiękniejszych krzyżyków, które już otrzymaliśmy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama