Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zwolnienie bez podania przyczyny

Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora skierniewickiego szpitala. Dotychczasowy został odwołany.

Dziś, w środę 24 lutego, dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego w Skierniewicach Jacek Sawicki został odwołany ze stanowiska. Tym samym pełniącym obowiązki dyrektora placówki została Dorota Witkowska, księgowa szpitala.

Na razie nie są znane powody zwolnienia dyrektora. Sam zainteresowany nie chce komentować sprawy. Ponieważ rozwiązanie kontraktowej umowy nie wymaga ze strony pracodawcy uzasadnienia, doręczone pismo go nie posiada. Przewiduje ono dwutygodniowy okres wypowiedzenia.

Decyzję o zwolnieniu dr. Sawickiego podjął Zarząd Województwa Łódzkiego na wczorajszym posiedzeniu. W niedługim czasie marszałek ogłosi konkurs na nowego dyrektora placówki.

Jak czytamy na stronie internetowej WSZ: „Zmiana nie wpłynie na organizację funkcjonowania pracy szpitala. Polityka organizacyjna będzie nadal ukierunkowana na dalsze podnoszenie jakości opieki zdrowotnej przy równoczesnej stałej kontroli kosztów funkcjonowania placówki”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma