Nowy numer 47/2020 Archiwum

W nagrodę pojadą do Brukseli

Finał konkursu "Żołnierze Wyklęci, obudźcie Polskę!", organizowanego przez parlamentarzystów woj. łódzkiego.

Do konkursu przystąpiło ok. 1500 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Po przebrnięciu eliminacji szkolnych i etapu regionalnego najlepsi spotkali się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Tutaj też mieli do napisania test. Okazało się, że dwóch uczestników napisało go bezbłędnie. Uzyskali 50 pkt. na 50 możliwych. Są nimi Jakub Chrabelski z ZSP nr 1 w Sieradzu i Sebastian Łuszkiewicz z ZSP im. S. Staszica w Wieruszowie. Doskonały wynik osiągnęła również Natalia Bilska z ZS w Żychlinie. Do maksymalnej noty zabrakło jej dwóch punktów. W nagrodę cała trójka pojedzie na wycieczkę do Brukseli.

Siedem osób, które zajęły kolejne miejsca, otrzymało tablety. Są nimi: Michał Gala - ZS nr 3 w Skierniewicach, Sebastian Męcina - LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, Anna Błaszczyk - ZSP nr 1 w Sieradzu, Aleksandra  Świdnicka - ZS w Białej Rawskiej, Damian Szewczyk - ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, Aleksandra Śmieszek - LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach i Michał Dawid - ZSCKR w Dobryszycach.

Przyznano również wyróżnienia. Natomiast wszystkim finalistom łódzki oddział IPN ufundował książki. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Andrzej Duda.
 
Konkurs zorganizowali parlamentarzyści PiS: posłowie na Sejm RP - Piotr Polak, Robert Telus, Waldemar Buda i Grzegorz Wojciechowski, senatorowie RP - Przemysław Błaszczyk, Maciej Łuczak i Rafał Ambrozik, oraz Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama