Nowy numer 28/2018 Archiwum

W Kutnie spełnią zachcianki króla

Kutno już niebawem dołączy do miast, które mają własną grę planszową.

Muzeum Regionalne w Kutnie wspólnie z Wydawnictwem "Alter" przygotowało grę planszową "Kaprysy Króla Sasa". Premierę kutnowskiej planszówki zaplanowano na jesień tego roku. Prototyp gry, która w lekki i humorystyczny sposób przedstawia postać króla Augusta III i jego pasje, jakim oddawał się, goszcząc w swoim pałacu w Kutnie, została zaprezentowana podczas pokazu prasowego. Gra będzie rozpowszechniana przez Muzeum Regionalne w Kutnie i wydawcę. Planowany nakład to 2 tys. egzemplarzy.

"Kaprysy Króla Sasa" to rodzinna gra planszowa dla 3 do 5 osób, w której gracze muszą wcielić się w role zarządców pałacu podróżnego króla Augusta III Sasa w Kutnie. Ich zadaniem będzie spełnienie wszelkich zachcianek króla, który wraz ze swoim dworem zbliża się do miasta. By godnie przyjąć tak szacownego gościa, trzeba będzie zaprosić kapelę muzyków, przygotować menu dla króla, ustawić na baczność kompanię honorową oraz przygotować królewskie psy gończe. Wszystko po to, by wkupić się w łaski władcy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma