Nowy numer 15/2024 Archiwum

W 40 minut do Gdańska

Zamiast autobusu wybrali samolot. Wycieczka uczniów i nauczycieli szkoły na łowickim Blichu.

Pomysł nauczycieli przedmiotów logistycznych w ZSP nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łowiczu na uatrakcyjnienie szkolnej wycieczki okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Uczniowie z klas I i II technikum mechanizacji rolnictwa, II i III technikum informatycznego oraz III technikum logistycznego wybrali się do Gdańska. Z tym że zamiast dotrzeć tam autobusem polecieli samolotem.

Najpierw pod opieką nauczycieli Grzegorza Słomy, Magdaleny Piechowskiej-Malińskiej i Agnieszki Leśniewskiej dotarli do portu lotniczego Warszawa-Modlin.

Zapoznali się z zasadami poruszania się po lotnisku, listą przedmiotów, jakich nie można wnosić na pokład samolotu i przeszli odprawę bezpieczeństwa, która budziła duże emocje.

Trwający 40 minut lot z Warszawy do Gdańska przebiegał w atmosferze pełnej ekscytacji i radości. Po lądowaniu w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy uczniowie udali się szybką koleją miejską w towarzystwie przewodnika na Stare Miasto, gdzie zobaczyli między innymi Złotą Bramę, Ratusz, Fontannę Neptuna, gotycki kościół Mariacki, Żuraw nad Motławą. Zachwycili się historią oraz urokiem miasta i już planują kolejne wycieczki lotnicze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy