Nowy numer 47/2020 Archiwum

Jezus na wyciągnięcie ręki

Przygotowania do ŚDM. Rawska młodzież zorganizowała Wieczór Uwielbienia.

W kościele parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odbyło się w sobotę 12 marca spotkanie modlitewne nawiązujące do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na Wieczór Uwielbienia przybyła  młodzież z rejonu rawskiego, ale też osoby z Kutna, Skierniewic i Głowna, czyli miast należących do innych rejonów, na które podzielona została diecezja łowicka w ramach przygotowań do ŚDM.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią. Głównym celebransem był ks. Jakub Świerczyński, miejscowy wikariusz, który wygłosił również homilię. Mszę św. koncelebrowali ks. Artur Stań, także wikariusz tej rawskiej parafii, oraz ks. Jarosław Wypchło, wikariusz z Lubochni.

Po Eucharystii ks. Radosław Czarniak, opiekun rejonu rawskiego ŚDM, wystawił Najświętszy Sakrament w specjalnie przygotowanym miejscu w głównej nawie. Dzięki temu młodzież otoczyła Jezusa Eucharystycznego.

Uczestnicy spotkania radość z obecności Pana wyrazili przez śpiew i modlitwę. Trzy osoby wygłosiły wzruszające świadectwa wiary po przebytych rekolekcjach "Młodzi na Maxa". Na zakończenie odbyła się agapa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama