Nowy numer 25/2018 Archiwum

Redaktor wydania

Ogłaszając rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, papież Franciszek powołał ponad 1100 kapłanów, którym powierzył misję misjonarzy miłosierdzia.

W grupie tej znajduje się 76 księży z Polski. Jednym z nich jest ks. Robert Wielądek z Warszawy. Misjonarz ów w parafii Wszystkich Świętych w Żelaznej głosił rekolekcje wielkopostne. Podczas homilii zachęcał wiernych, by – tak jak Jezus – klękali przed grzesznikami. Ks. Robert posługiwał także w konfesjonale. O tym na s. III. Patrząc na pracę księży salezjanów w Kutnie, św. ks. Jan Bosko i bł. ks. Michał Woźniak zapewne zacierają ręce. Można przypuszczać, że obaj zasiadają na trybunach, gdy na murawę wybiega sekcja piłki nożnej działająca w ramach Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej. Kibicują tym, dla których sprawność fizyczna i duchowa są równie ważne. O salezjańskich piłkarzach na ss. IV–V.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma