Nowy numer 38/2023 Archiwum

Otoczyli Jezusa

– Spodziewałem się litanii. Nie wiedziałem, że można w tak energiczny sposób ukazać wiarę w Boga – mówi Konrad Świeczka.

W parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem cierpienia Jezusa Chrystusa. Rozważania dotyczyły naszych relacji z drugim człowiekiem, które są odbiciem relacji z Bogiem. Były przypomnieniem tego, że Bóg jest Miłością. Kiedy zaczniemy kochać bliźnich taką miłością, jaką kocha ludzi Jezus, a nie taką, jaką wpaja nam świat, poczujemy Boga realniej niż kiedykolwiek. – Dla mnie to było zetknięcie się z żywą wiarą. Byłem zaskoczony, że w ten sposób można przygotować się do Triduum Paschalnego – dodaje Konrad, młody parafianin.

Specjalnie na to wydarzenie powstał zespół złożony z miejscowych muzyków i ks. Tomasza Stępniaka, wikariusza w Międzyborowie. Śpiewano pieśni wielbiące Jezusa i Maryję. Na koniec ks. Stępniak udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. To kolejne wychwalanie Boga śpiewem w międzyborowskiej parafii, które wpisało się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. – Uwielbienie to jest najlepsza forma podziękowania za to, co nam Jezus dał na krzyżu. Planujemy, aby co miesiąc w którejś parafii w diecezji odbywały się podobne wieczory – mówi Anna Kakietek, zaangażowana w promowanie idei ŚDM w diecezji łowickiej.

W sobotni wieczór 12 marca wielbiono Boga nie tylko w Międzyborowie. Młodzież z rejonu rawskiego razem kapłanami zorganizowała spotkanie modlitewne w kościele parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Na Wieczór Uwielbienia przyjechały też osoby z Kutna, Skierniewic i Głowna, czyli miast należących do innych rejonów, na które podzielona została diecezja łowicka w ramach przygotowań do ŚDM. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią. Po Mszy św. ks. Radosław Czarniak, opiekun rejonu rawskiego ŚDM, wystawił Najświętszy Sakrament, w specjalnie przygotowanym miejscu w głównej nawie. Dzięki temu Jezus Eucharystyczny znalazł się w środku kręgu utworzonego przez młodzież. Uczestnicy spotkania radość z obecności Pana wyrazili przez śpiew i modlitwę. Trzy osoby wygłosiły wzruszające świadectwa wiary po przebytych rekolekcjach „Młodzi na Maxa”. Na zakończenie odbyła się agapa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast