Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Sochaczewie gotowi na wypłaty

Na to świadczenie z niecierpliwością czeka kilka milionów polskich rodzin.

W Sochaczewie wdrożeniem i sprawnym przeprowadzeniem akcji przyjmowania wniosków i wypłatą 500 zł na dziecko zajmuje się Urząd Miejski. Wszystko jest gotowe - pracownicy przeszkoleni, punkt informacyjny uruchomiony, jego praca w kwietniu wydłużona została aż do 18.00.

Przed urzędem poważne zadanie, jak w krótkim czasie obsłużyć kilka tysięcy rodziców ubiegających się o świadczenie rodzinne w ramach programu 500+, jednocześnie uniknąć kolejek, zapewnić pełną informację i szybko rozpocząć wypłaty.

Mają temu służyć m.in. bezpośrednie spotkania z rodzicami organizowane w żłobku, szkołach i przedszkolach. Rozpoczną się one 11 kwietnia i potrwają dwa tygodnie.

W każdej placówce przez trzy godziny na zainteresowanych czekał będzie pracownik ratusza, który pomoże wypełnić wniosek, odpowie na pytania, przekaże ulotki i inne materiały związane z Rodziną 500+.

Punkty i terminy indywidualnych konsultacji z rodzicami: Przedszkole nr 1 - 11 kwietnia; Przedszkole nr 3 - 12 kwietnia; Przedszkole nr 4 - 13 kwietnia; Przedszkole nr 6 - 14 kwietnia; Przedszkole nr 7 - 15 kwietnia; Szkoła Podstawowa  nr 2 - 18 kwietnia; Szkoła Podstawowa  nr 3 - 19 kwietnia;  Szkoła Podstawowa  nr 4 - 20 kwietnia; Zespół Szkół (SP nr7) - 21 kwietnia; Miejski Żłobek Integracyjny - 22 kwietnia. Konsultacje odbywać się będą między 14.00 a 17.00.

Głównym punktem konsultacyjnym na terenie miasta jest biuro programu mieszczące się w pokoju nr 425 na III piętrze UM. Telefoniczne konsultacje udzielane są pod numerem 46 862-22-35 wew. 333.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama