Nowy numer 09/2020 Archiwum

Biegiem dla papieża

W Skierniewicach I Biegiem Papieskim uczczono rocznicę śmierci papieża Polaka.

W sobotę, 2 kwietnia, w 11. rocznicę śmierci Jana Pawła II, o 14.00 sprzed Kościoła Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny wystartował I Skierniewicki Bieg Papieski.

Uczestniczyło w nim ponad 60 osób. Trasa liczyła około 7 km i biegła przez wszystkie skierniewickie parafie.  

Wyścig zakończył się przed kościołem garnizonowym, przed którym znajduje się pomnik św. Jana Pawła II.  

Celem biegu było uczczenie 11 rocznicy śmierci papieża Polaka a także popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako formy rekreacji. Organizatorami biegu byli Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk i parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny na Widoku.  

– Cieszę się, że w naszym mieście zrodził się tak fajny pomysł – mówi pani Marta, skierniewiczanka. – Połączenie biegu z jakąś duchową intencją jest strzałem w dziesiątkę. To jakby w inny sposób wypowiedzenie przysłowia „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Święty Paweł II był chyba najbardziej wysportowanym papieżem. Biegnąc oddajemy mu hołd, przypominamy jego osobę i dbamy o swoje zdrowie. Oby więcej było takich inicjatyw – dodała pani Marta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama