Nowy numer 42/2018 Archiwum

"Tak" dla Jezusa

Jeszcze tylko do jutra przyjmowane są zgłoszenia do udziału w III Dniach Otwartych w łowickim seminarium.

Zaproszenie skierowane jest do młodzieży męskiej ze szkół ponadgimnazjalnych, maturzystów, studentów i mężczyzn, którzy słyszą głos powołania i chcą poznać seminaryjne życie.

III Dni Otwarte w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu rozpoczną się obiadem w piątek 8 kwietnia o 13.00. Zakończą się również wspólnym posiłkiem w niedzielę 10 kwietnia, po Mszy św. w kaplicy seminaryjnej.

Tak, jak podczas poprzednich edycji, uczestnicy wezmą udział razem z alumnami w kilku wykładach. Zarezerwowano czas na modlitwę indywidualną i wspólnotową, rekreację, rozmowy na temat wiary i powołania z klerykami oraz moderatorami seminarium.

Ks. dr Sławomir Wasilewski, rektor WSD w Łowiczu, napisał w zaproszeniu: "Wierzymy, że dla wielu osób będzie to dobra sposobność do poszukiwania odpowiedzi na stawiane sobie pytania: Co jest moim powołaniem? Do czego wzywa mnie Bóg bogaty w miłosierdzie? Jak znaleźć w sobie tyle wiary i odwagi, by odpowiedzieć powołującemu Jezusowi: »Tak« i pójść za Nim po Jego miłosiernych śladach?".

Imienne zgłoszenia przyjmowane są na adres: wsd@diecezja.lowicz.pl lub telefonicznie: (46) 837 60 16 do 7 kwietnia włącznie. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą pisemną rekomendację swojego proboszcza, rzeczy osobiste i śpiwór.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy