Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bieg pływacki 966

Pływalnia Miejska Nawa w Skierniewicach w związku ze 1050. rocznicą chrztu Polski postanowiła włączyć się w ogólnopolskie obchody tego wydarzenia

Na 21 kwietnia na godzinę 10.00 na pływalni zaplanowano „Skierniewicki Bieg Pływacki 966”. Wydarzenie to zostało włączone do miejskich obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i powstania państwa polskiego.

Na starcie biegu stanie w sumie 1050 osób. Każda z nich będzie miała do przepłynięcie 50 m. co jest równoznaczne z jednym rokiem przybliżającym nas do roku 2016.

Wśród pływaków znajdą się reprezentanci Urzędu Miasta, parafii, stowarzyszeń, a także uczniowie, harcerze.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale oraz pakiety startowe.Biegowi będzie towarzyszył szereg imprez towarzyszących. W programie przewidziano m.in. występy artystyczne oraz otwarcie wystawy o 20-leciu pływalni. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: bp. Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki i Krzysztof Jażdży, prezydent Skierniewic – medialny – „Gość Niedzielny”.

Wydarzenie ma na celu integrację mieszkańców Skierniewic i okolicy poprzez wspólny wyraz upamiętnienia 1050. rocznicy powstania państwa polskiego, a także szerzenie świadomości patriotycznej, obywatelskiej i kulturowej oraz popularyzację pływania, jako formy aktywnego spędzania czasu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama