Nowy numer 2/2021 Archiwum

Cierpliwi aż do rozgotowania kamienia

Po raz kolejny w Miasteczku Krwi Chrystusa rozpoczął się kurs przedmałżeński dla narzeczonych z Rawy Mazowieckiej i okolic.

Narzeczeni z Rawy Mazowieckiej i okolicznych parafii, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, przygotowania do tego ważnego wydarzenia rozpoczęli od dnia skupienia w Miasteczku Krwi Chrystusa. Podczas modlitw, wykładów, warsztatów, a także rozmów zastanawiali się nad tym, czym jest miłość, jak rozmawiać ze sobą na trudne tematy, a także co zrobić, by uczynić przyszłe małżeństwo udanym i świętym.

W narzeczeńskich rekolekcjach uczestniczyło około 30 osób, z którymi swoją wiarą i doświadczeniem dzielili doradcy rodzinni, psychologowie i kapłani.

- Organizując kurs przedmałżeński, chcieliśmy na starcie uświadomić młodym ludziom, jak ważny dla ich małżeństwa powinien być kontakt z Bogiem - Dawcą Miłości - mówi ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

- Mamy nadzieję, że zwłaszcza spotkania i świadectwa wiele wniosły w ich życie i relacje, że pomogły podjąć ważne decyzje oraz zachęciły do pogłębionej relacji nie tylko ze sobą, ale i z Bogiem - dodaje ks. Konrad.

Każda z osób uczestniczących w dniu skupienia po jednej z konferencji otrzymała prezent - mały kamień, który miał przypominać o tym, że małżeństwo i rodzinę należy budować na skale, jaką jest Chrystus. Mały kamień to także zachęta do zdobywania szczytów duchowych, do pogłębionego dialogu, a nie przerzucania problemów (kamyków) do ogródka przyszłego małżonka. Narzeczeni zostali także zachęceni do tego, aby mieli wobec siebie tyle cierpliwości, ile potrzeba do rozgotowania skały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama