Nowy numer 4/2021 Archiwum

Konie wśród pejzaży

W siedzibie Stadniny Koni Walewice odbył się wernisaż malarstwa Zbigniewa Matyska ze Skierniewic.

Pierwsza tegoroczna wystawa malarska połączona ze spotkaniem z artystą odbyła się w sobotę 9 kwietnia. Biała sala walewickiego pałacu wypełniła się gośćmi licznie przybyłymi na spotkanie z malarzem. Ten doświadczony i uznany artysta ma na swoim koncie ponad 20 wystaw w kraju i za granicą. W Walewicach prezentował swoje dzieła po raz pierwszy. Jego prace trzykrotnie uzyskały wyróżnienie na Ogólnopolskim Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej im. Józefa Chełmińskiego.

Z. Matysek jest emerytowanym nauczycielem, społecznikiem. Należy do Stowarzyszenia Marynistów Polskich. W 2015 roku ukończył studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Preferowaną przez niego techniką jest suchy pastel. Jego malarstwo cechuje się realizmem, choć nie stroni od tzw. malarstwa nieprzedstawiającego.

W Walewicach zaprezentował niewystawiane nigdzie dotąd swoje dzieła - głównie pejzaże i konie. Nie zabrakło na nich lokalnych akcentów - chaty ze skansenu w Maurzycach oraz oficyny pałacu w Walewicach.

- Jestem człowiekiem, który kocha życie i to właśnie chcę pokazać w moich obrazach - mówi o sobie artysta. Jego obrazy będzie można podziwiać w Walewicach przez miesiąc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama