Nowy numer 3/2019 Archiwum

Konie wśród pejzaży

W siedzibie Stadniny Koni Walewice odbył się wernisaż malarstwa Zbigniewa Matyska ze Skierniewic.

Pierwsza tegoroczna wystawa malarska połączona ze spotkaniem z artystą odbyła się w sobotę 9 kwietnia. Biała sala walewickiego pałacu wypełniła się gośćmi licznie przybyłymi na spotkanie z malarzem. Ten doświadczony i uznany artysta ma na swoim koncie ponad 20 wystaw w kraju i za granicą. W Walewicach prezentował swoje dzieła po raz pierwszy. Jego prace trzykrotnie uzyskały wyróżnienie na Ogólnopolskim Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej im. Józefa Chełmińskiego.

Z. Matysek jest emerytowanym nauczycielem, społecznikiem. Należy do Stowarzyszenia Marynistów Polskich. W 2015 roku ukończył studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Preferowaną przez niego techniką jest suchy pastel. Jego malarstwo cechuje się realizmem, choć nie stroni od tzw. malarstwa nieprzedstawiającego.

W Walewicach zaprezentował niewystawiane nigdzie dotąd swoje dzieła - głównie pejzaże i konie. Nie zabrakło na nich lokalnych akcentów - chaty ze skansenu w Maurzycach oraz oficyny pałacu w Walewicach.

- Jestem człowiekiem, który kocha życie i to właśnie chcę pokazać w moich obrazach - mówi o sobie artysta. Jego obrazy będzie można podziwiać w Walewicach przez miesiąc.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy