Nowy numer 47/2018 Archiwum

Ks. Jan przemówił

W mszczonowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się niezwykle nastrojowe spotkanie ze znanymi aktorami Teresą Lipowską i Grzegorzem Gierakiem.

Przygotowali oni emocjonujący wieczór wspomnień o ks. Janie Twardowskim. Pięknie recytowane wiersze były przeplatane osobistymi opowiadaniami o wieloletniej przyjaźni, jaka łączyła aktorkę i jej męża, również znanego, lecz już nieżyjącego aktora Tomasza Zaliwskiego, z księdzem Twardowskim. Aktorzy przybliżyli niezwykle skromne, a zarazem bardzo uduchowione i radosne życie ks. Jana. Mało kto wiedział, że był on żołnierzem Armii Krajowej, a czasie wojny publikował swoje wiersze w prasie podziemnej. Wspominali również jego udział w powstaniu warszawskim, w którym został ranny podczas walk na Woli.

Przedstawiając jego bardzo bogaty dorobek poetycki, aktorzy recytowali wiersze te znane, głębokie, wzruszające (np. "Spieszmy się"), poprzez utwory poświęcone dzieciom niepełnosprawnym, którym duchowny oddał się całkowicie i pracował z nimi przez wiele lat, aż po radosne, umoralniające fraszki, jakie wprowadziły optymistyczny nastrój na zakończenie spotkania. Przepiękna recytacja aktorów, a przede wszystkim niezwykle ciekawa postać ks. Jana Twardowskiego sprawiły, że spotkanie zapadło przybyłym głęboko w serce i w pamięć. Na zakończenie nie obyło się bez autografów i sesji zdjęciowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy