Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zuzia małą biblistką

Po raz trzeci skierniewiccy uczniowie szkół podstawowych wykazywali się znajomością Biblii.

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej w Szkole Podstawowej nr 2 im Tadeusza Kościuszki w Skierniewicach jest organizowany w Tygodniu Biblijnym przez katechetów Tomasza Chadamika i Łukasza Bladosa. W tym roku do nauczycieli religii zaangażowanych w jego organizację dołączyła Urszula Pawlak.

Pomysłodawcą pytań - zarówno otwartych, jak i zamkniętych - był Łukasz Blados. Zakres tematyczny obejmował Ewangelię według św. Łukasza. Zaproszone szkoły ze Skierniewic i okolicy zgłosiły 35 uczniów. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła Zuzanna Jędrzejczak ze Szkoły Podstawowej nr 9, II miejsce - Kacper Rybus ze Szkoły Podstawowej nr 2, zaś III miejsce - Zofia Soska ze skierniewickiego "Klasyka". Organizatorzy przyznali także wyróżnienia. Powędrowały one do: Alicji Bezdziczek, Marii Kani, Adama Kalisiaka, Zuzanny Staniewskiej i Weroniki Jaros. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Konkurs miał zachęcić uczniów do lektury Biblii, ukazać wartość Pisma Świętego w życiu człowieka oraz kształtować chrześcijańskie postawy w oparciu o poznane słowo Boże.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama