Nowy numer 46/2019 Archiwum

Pomoc prosto z busa

Ponad milion złotych zostało już wypłacone w Łódzkiem w ramach programu "Rodzina 500+".

W Łowiczu odbyła się konferencja prasowa, na której poseł PiS Grzegorz Schreiber i Marcin Kosiorek, koordynator programu "Rodzina 500+" w regionie, poinformowali o aktualnej liczbie złożonych wniosków i wypłacie świadczeń wychowawczych w woj. łódzkim.

Na dzień 15 kwietnia w formie papierowej złożono 47 673 wnioski, w wersji elektronicznej - 18 701. W niektórych gminach wypłacono już pierwsze świadczenia. Najwięcej w Warcie - 492, Łodzi - 461 i w gminie miejskiej Łowicz - 337. W sumie wydatki z budżetu państwa na świadczenia w Łódzkiem przekroczyły już milion złotych.

500+ Bus przed Łódzkim Urzędem Wojewódzkim   500+ Bus przed Łódzkim Urzędem Wojewódzkim
lodzkie.eu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje w woj. łódzkim liczbę 230 562 dzieci, które kwalifikują się do programu "Rodzina 500+". Ośrodki pomocy społecznej w województwie, na których spoczywa przyjmowanie wniosków i wypłata świadczeń, przewidują, że dzieci będzie więcej - 297 059.

Zarówno poseł Schreiber, jak i M. Kosiorek przybyli na konferencję prosto z 500+ Busa, który od 1 kwietnia jeździ po województwie. Celem wyjazdów jest pomoc samorządom wszystkich gmin w Łódzkiem w początkowym działaniu programu "Rodzina 500+". W busie jeżdżą pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

W poniedziałek 18 kwietnia 500+ Bus jeździł po powiecie łowickim. Dotarł na targowisko w Łyszkowicach i do Urzędów Gminy w Domaniewicach i Bielawach.

- Zainteresowani pytali pracowników Urzędu Wojewódzkiego głównie o sposób obliczania dochodu przy staraniu się o świadczenie na pierwsze dziecko. Z pomocy korzystali także pracownicy GOPS-ów, gdy było coś dla nich niejasne w przepisach programu - mówi M. Kosiorek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama