Nowy numer 3/2021 Archiwum

Płomienie miłosierdzia

– Zarówno podczas prób, jak i spektakli czułam się jak na rekolekcjach. Każde granie było wielkim przeżyciem duchowym. Dziewczyny wczuły się w role i oddały przepięknie klimat rozmowy s. Faustyny z Jezusem – mówi s. Beata.

Z okazji Roku Miłosierdzia uczennice Prywatnego Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie przygotowały muzyczny spektakl o Bożym miłosierdziu i św. s. Faustynie „Miłosierdzie Boże w duszy mojej”. Muzykę i scenariusz napisała s. Benedetta. Reżyserią zajęła się s. Beata. Premiera spektaklu odbyła się w Święto Bożego Miłosierdzia. Musical wystawiono też 12 kwietnia. Wówczas na widowni zasiedli m.in. bp Andrzej F. Dziuba oraz alumni i moderatorzy WSD w Łowiczu. Niezwykłe przedstawienie, przybliżające życie św. Faustyny, a także orędzie Bożego miłosierdzia, zachwyciło publiczność.

– Poruszającym było jeszcze raz posłuchać jednego z najpiękniejszych dialogów między Bogiem a człowiekiem. Dialogu między Jezusem a Faustyną. To jest dla nas piękny dar w Roku Miłosierdzia – powiedział bp Dziuba. Zwrócił uwagę, że obraz Jezusa Miłosiernego wszędzie pasuje, nigdzie nie psuje architektury, zamysłu twórców. Wszędzie ma swoje miejsce. – Chcielibyśmy, by miał miejsce także w sercu każdego z nas – mówił.

Musical poruszył nie tylko widzów, ale i aktorki, które przyznały, że dzięki próbom, nauce tekstów zbliżyły się do św. Faustyny i do Bożego miłosierdzia. Wychodząc z auli, większość z nich śpiewała jeden z utworów – „Palą Mnie płomienie miłosierdzia”, który na scenie wykonała Natalia Cywińska, odgrywająca rolę Chrystusa. – Czułam wielką odpowiedzialność, bo to rola ważna i trudna. Teraz zgłębiam tajemnicę Bożego miłosierdzia. Jestem w trakcie czytania „Dzienniczka” – opowiadała Natalia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama