Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nieszpory za „Łupaszkę”

Drugi dzień łódzkich obchodów pożegnania majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszki” zakończyły nieszpory żałobne za śp. żołnierza niezłomnego. Po zakończeniu nabożeństwa doczesne szczątki majora odjechały do Warszawy, gdzie w niedzielę spoczną na Powązkach

– Powierzamy dziś Miłosierdziu Bożemu majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę” wierząc, że Bóg zna jego imię. Modlimy się także, za wszystkie ofiary ludobójstwa, które dotknęło wielu synów i córek naszej Ojczyzny. Za tych wszystkich wiernych do końca, Bogu, Ojczyźnie, braciom i siostrom swojego kraju – mówił bp Marek Marczak, który przewodniczył w łódzkiej katedrze nieszporom żałobnym. Przez cały dzień trwało modlitewne czuwanie przy trumnie majora. Wartę honorową pełnili żołnierze, harcerze oraz poczty sztandarowe z wielu placówek oświatowych.

W uroczystym kondukcie żałobnym, trumna z doczesnymi szczątkami mjr. „Łupaszki” odjechała do Warszawy, gdzie w niedzielę odbędzie się pogrzeb państwowy na Powązkach. Po wielu latach żołnierz niezłomny, spocznie w należytym mu miejscu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama