GN 2/2019 Archiwum

Nieszpory za „Łupaszkę”

Drugi dzień łódzkich obchodów pożegnania majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszki” zakończyły nieszpory żałobne za śp. żołnierza niezłomnego. Po zakończeniu nabożeństwa doczesne szczątki majora odjechały do Warszawy, gdzie w niedzielę spoczną na Powązkach

– Powierzamy dziś Miłosierdziu Bożemu majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę” wierząc, że Bóg zna jego imię. Modlimy się także, za wszystkie ofiary ludobójstwa, które dotknęło wielu synów i córek naszej Ojczyzny. Za tych wszystkich wiernych do końca, Bogu, Ojczyźnie, braciom i siostrom swojego kraju – mówił bp Marek Marczak, który przewodniczył w łódzkiej katedrze nieszporom żałobnym. Przez cały dzień trwało modlitewne czuwanie przy trumnie majora. Wartę honorową pełnili żołnierze, harcerze oraz poczty sztandarowe z wielu placówek oświatowych.

W uroczystym kondukcie żałobnym, trumna z doczesnymi szczątkami mjr. „Łupaszki” odjechała do Warszawy, gdzie w niedzielę odbędzie się pogrzeb państwowy na Powązkach. Po wielu latach żołnierz niezłomny, spocznie w należytym mu miejscu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Savonarola
    24.04.2016 20:48
    Byl meczennikiem...moze zostanie swietym? Swiety Zygmunt...dobrze brzmi.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy